Türkan Şoray: Beni hayata bağlayan Yağmur’un sevgisi!

Samsun Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Türkan Şoray söyleşisi yoğun ilgi gördü. Yeşilçam’ın efsane ismi, “Yine dünyaya gelsem yine Türkan Şoray olmak isterdim, bu bana Allah’ın bir lütfu. Bu hangi kula nasip olur? Allah’ıma binlerce şükür” dedi.

“HAYATIMIN EN BÜYÜK DÖNÜM NOKTASI YAĞMUR’UN DOĞUMU”

Eski eşi Cihan Ünal ile ilişkisinden Yağmur (39) adında bir kızı olan sanatçı, “Hayatınızın dönüm noktaları nelerdir?” sorusuna, “Bir gün once mektebe giderken bir gün sonra filmde oynamaya başlamak. Okulumu çok seven bir öğrenciydim, beni sinemaya uygun görüp, anneme teklif ediyorlar ve sinemaya başlıyorum, bu bir dönüm noktası. Evlenmem de hayatımın bir dönüm noktası. Hayatımın en dönüm noktası ise Yağmur’un doğumu, anne olmak. O kadar güzel bir şey ki” yanıtını verdi.

“SİZLER VE KIZIM İÇİN SAĞLIĞIMA DİKKAT EDİYORUM”

Yağmur’dan önce, sadece film çevirmek ve seyircilerimin o filmleri sevmesini isterdim. Seyircilerimizle birbirimizi gördüğümüz zaman sarılmamız, sinemadaki o kuyruklar… Bana sorduklarında, ‘Benim sevgilim seyircilerim’ diyordum. Sonra Yağmur geldi rakip. Şimdi Yağmur’umu da çok seviyorum, sizleri de çok seviyorum. Beni hayata bağlayan sizlerin ve Yağmur’un sevgisi. Bana o kadar güç ve moral veriyor ki, yaşama azmi veriyor. Sizler ve kızım için sağlığıma dikkat ediyorum. ‘İyi kalmam lazım’ diyorum, ‘Türkan kendine dikkat et, yüzüne kremlerini sür’ diyorum. Bunları kızıma ve sizlere borçluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x