ÖZEL | Yunan gazeteci, Fenerbahçe – Olympiakos maçının şifresini verdi! ‘Şanslarının olmadığını düşünüyorum’

UEFA Konferans Ligi Çeyrek Final rövanş maçında Fenerbahçe, Olympiakos’u konuk edecek. Sarı-lacivertlilerin 3-2’lik mağlubiyetiyle sona eren ilk maçın rövanşı Kadıköy’de oynanacak.

Yunan basınının önde gelen kuruluşlarından Gazetta’nın muhabiri Pol Papadopoulos, Fenerbahçe – Olympiakos maçı öncesi görüşlerini Skorer’e paylaştı. Pol Papadopoulos, dev maç öncesi kritik noktalara değindi.

Olympiakos’un hafta sonunda oynanması planlanan maçın ertelenmesinin rövanş öncesi avantaj oluşturduğunu belirten Pol Papadopoulos, Skorer’e yaptığı açıklamada çarpıcı ifadeler kullandı.

Olympiakos’un ilk maçtaki hatalarını tekrarlaması halinde yarı finale yükselemeyeceğini belirten Pol Papadopoulos, “Bana göre Olympiakos, eğer Fenerbahçe’yi elemek istiyorsa, İstanbul’da geçen perşembe günü Yunanistan’da olduğundan daha iyi oynamak zorunda. Aynı performans ve hepsinden önemlisi aynı hatalarla Konferans Ligi’nde yarı finale çıkma şanslarının olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Olympiakos’un ilk maçta çok ciddi hatalar yaptığını vurgulayan Pol Papadopoulos, “Olympiakoslu futbolcuların Türklere karşı ilk maçta çok çalıştıkları doğru, ellerinden geleni yaptılar. Ancak bir çoğunun, neredeyse yarısının bu seviyede ihtiyaç duyulan performans seviyesine ulaşamadıkları ve her şeyden önce neredeyse hepsinin, rövanşta tekrarlanmaması gereken çok ciddi hatalar yaptığı da aynı derecede doğru” dedi.

Santiago Hezze’nin performansının ilk maçta yetersiz kaldığına dikkat çeken Yunan basın mensubu, “Defansif orta saha oyuncusu Santiago Hezze’nin performansı, göstermesi gerekenin çok uzağındaydı. Daha detaylı açıklamak gerekirse; bu maçta gerçekleştirdiği toplam 45 aksiyonda başarı oranı 28 oldu. Bunlar onun Olympiakos maçlarındaki en kötü sayılarıydı” diye konuştu.

Olympiakos’un sisteminin Fenerbahçe açısından avantaj oluşturduğunu vurgulayan Pol Papadopoulos, “Olympiakos açık futbol sergileyen ve atak oynayan bir takım ve bu da hücumda top kaybolduğunda kaçınılmaz olarak kontra atakta savunmasız kalacakları anlamına geliyor. Topun kontrolünün kaybedilmesi, Fenerbahçe’nin işine geliyor ve bu da tam olarak bekledikleri bir şey. Teknik açıdan agresif, son derece yetenekli oyuncularıyla kontratağa geçmek bu açıdan bir avantaj oluşturuyor” dedi.

Son olarak maçın kilit isimlerine dikkat çeken Yunan muhabir, “Carmo’yla birlikte oynadığını hiç hatırlamadığım genç Andreas Ntoi’nin bek pozisyonunda oynayacak olması bir dezavantaj. Podense’nin tekrar kanatlarda olması ise önemli bir avantaj. Portekizli oyuncuları iyi performans gösterdiğinde Olympiakos’un patlayıcı yanının açığa çıktığını unutmamak gerekir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x